Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sowczycach

Wtorek, 2024-03-19

Imieniny: Aleksandryny, Józefa

Szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy

W poniedziałek 12 grudnia 2016r. odbyło się szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Uczestniczyli w nim uczniowie klasy V i VI. Przeprowadzone zostało ono przez p. J. Leszczyńskiego, który w ciekawy i wyczerpujący sposób zapoznał uczniów z zasadami udzielania pomocy w nagłych wypadkach oraz przypomniał, jak prawidłowo przeprowadzić resuscytację krążeniowo- oddechową. Podczas szkolenia korzystano z fantomów otrzymanych w darze z WOŚP w ramach akcji ,,Ratujemy i uczymy ratować".

Zajęcia zostały zrealizowane w ramach projektu: "Uczniowie z Gminy Olesno razem przeciwko zjawiskom patologii"- program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań "Razem Bezpieczniej im.Wł.Stasiaka w 2016r."